Pikenda oma sauna eluiga — edu võti on korrapärane hooldus!Pikenda oma sauna eluiga — edu võti on korrapärane hooldus!
Kui olla hoolas ja puhastada sauna pärast iga kasutuskorda, on hilisem suurpuhastus tunduvalt väiksema ajakuluga.Pixabay

Eestlased ja saun käivad juba ammusest ajast kokku, saunades sünniti ja saunades elati. Nüüd on saun peamiselt mõnus pesemise ja sotsiaalse läbikäimise koht, kuid unustada ei tasu ka seda, et pärast saunatamist tuleks sauna eest ka hoolt kanda, et sauna eluiga võimalikult pikk oleks. Järgnevalt mõned näpunäited, kuidas oma sauna eest kenasti hoolt kanda.

1. Pärast saunatamist tuleks sooja veega loputada üle saunalava, seinad ja põrand, et vältida hilisemaid kuivanud seebi jt pesuvahendite jääke. Kui sauna pärast iga kasutuskorda pesta, aitab üldjuhul neutraalsetest puhastusvahenditest ja hilisem sauna suurpuhastus võtab vähem aega ja vaeva.

2. Kui siiski juhtub, et mõned puhastuskorrad vahele on jäänud ja tuleb ette võtta suurpuhastus, mida peaks vähemalt korra aastas igal juhul tegema. Selleks sobivad näiteks leeliselised puhastusvahendid, abrasiivpulbrid või desinfitseeriva toimega puhastusvahendid. Nii sauna kui ka muude niiskete ruumide puit-, metall-, kivi- ja kahhelpindade puhastamiseks sobib hästi ka happeline kloorivaba puhastusaine, mis eemaldab kergesti nii rasvad, mustuse kui ka setted.

3. Kasuta vahendeid ka saunapindade kaitseks - vahendite valik on lai, näiteks vesialuseline akrülaatkaitseaine on mõeldud puidust seinte ja lagede töötlemiseks leili-, pesu- ja riietusruumis. See sisaldab sinetus- ja hallitusvastaseid aineid ning moodustab puidul vett ja mustust tõrjuva pinna, mida on lihtne puhtana hoida.

Seotud lood:

4. Saunalaval on tõhus kasutada ka immutusõli, mis kaitseb saunalava niiskuse ja määrdumise eest.

5. Jälgi alati seda, et ka laudade vahed ja lava alumine pool saaksid korralikult puhastatud.

6. Viimasel loputuskorral kasuta kindlasti külma vett - see suleb puidu poorid.

7. Ära unusta pindu lõpus ka kuivatada ning avada tuulutusava, et kogu niiskus ruumist välja pääseks!

Allikas: spsgrupp.ee, kuidas.ee

LOE LISAKS:

Kuidas valida kerisekive ja kui tihti neid vahetada?

Hakkad sauna ehitama? Tea, et hea sauna alus on hea leiliruum

Loe veel

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare